
Във втори осминафинален мач от Шампионска Лига един срещу друг се изправиха Валенсия и Шалке.
В началните минути двата отбора изнасяха предпазливо топката и дебнеха за грешки в съперника. Все пак домакините превъзхождаха Шалке и логично стигнаха до попадение в 17-та минута дело на Солдадо. В останалите минути нищо не се промени и отново тимът с положенията бе Валенсия, но второ попадение така и не падна, и двата отбора се оттеглиха при гол аванс за „прилепите”.
Втората част бе значително по-интересна, а „сините” усилено търсеха изравнителния гол. В 63-та минута опитите им дадоха резултат, след като защитата на Валенсия остави Раул непокрит в наказателното поле, той получи остър пас отляво, спря си топката и стреля в ответния ъгъл на вратата, като вкара исторически гол в европейския футбол и изравнителен за своя тим. Този гол бе негов 70-ти в евротурнирите, така той оглавява голмайсторската класация на Европа за всички времена.
Резултатът бе изравнен, а действията на Шалке станаха много по-уверени и положенията летяха едно след друго. Въпреки видимия превес на гостите до гол не се стигна и мачът завърши наравно, но все пак „сините” имат предимството попадение на чужд терен, и ще очакват спокойно реванша в Германия.