
Отборите на Арсенал и Олимпик Марсилия не успяха да се победят и завършиха при нулево равенство в мач от група "Е" в Шампионска лига. Френският тим бе по-добрият през началото на двубоя и пропуснаха няколко шанса за гол в първите 10 минути.
Постепенно „артилеристите” взеха инициативата и също стигнаха до голови ситуации пред противниковата врата. В 21-ата минута Тио Уолкът центрира чудесно отляво към уелския национал Аарън Рамзи, който на далечната греда не успя да вкара.
Гостите отговориха с опасен удар по земя на Реми, минал малко покрай гредата. До края на полувремето Парк и Жервиньо изпуснаха да открият резултата.
През втората част Арсенал натисна своя съперник, но така и не успя да разпечата вратата на Марсилия. Арсен Венгер пусна Робин Ван Перси в 62-ата минута, но и той не можа да помогне на своя тим.
Последваха минути за гостите от Марсилия и на няколко пъти те застрашиха вратата на Войчех Шчесни, който обаче не позволи топката да навести мрежата.
В заключителните минути „артилеристите” отново натиснаха и дадоха всичко от себе си, за да стигнат отново до победата, както го направиха в последната минута преди две седмици в Марсилия. Този път обаче късметът не им се усмихна и двата тима поделиха точките.