You are here:   Home Моторни Формула 1 Обдухването на дифузьорите при спряно подаване на газ остава за Испания

Обдухването на дифузьорите при спряно подаване на газ остава за Испания

Сряда, 18 Май 2011 20:41 clubs1.bg

ФИА отмени планираната промяна за забрана обдухването на дифузьорите при спряно подаване на газ. Световната федерация е взела решението късно снощи, след като на вниманието й са били предоставени непредвидени усложнения.

Вчера стана ясно, че екипите са били уведомени за ново изискване, което щеше да намали значително ефективността на горещите струи, притискащи задната част на колите с около 10-15%.

Предполага се, че някои от отборите, които щяха да са най-сериозно засегнати - сред тях Ред Бул, Ферари и Макларън - са обяснили, че промяната на конструкциите и картите за управление на двигателите не могат да бъдат извършени за няколкото дни до Гран при на Испания. Твърди се обаче, че ФИА са решени промяната да влезе в сила възможно най-скоро, така че въпросът е просто кога точно ще се случи това.

Четете всичко от Формула 1 само в списание ClubS1