В дербито на Суперлигата ЦСКА победи с 3:1 Левски волей, "армейците" бяха изморени от двубоя с четвъртък срещу Зиратбанк, а Сашо Попов реши да даде почивка на двама свои титуляри Ясер Портуондо заменен от Валтрес Рама и либерото Теодор Салпаров, който беше заменен от Антон Василиев.
В първия гейм Левски водеше през цялото време на гейма и дори разликата стигна до 5 точки, но ЦСКА успя да се съвземе и измъкна гейма след 25:23.
Втората част също беше много трудна за ЦСКА, но "червените" отново се справиха след 25:22.
В третия гейм резултатът вървеше за ЦСКА и "армейците" поведоха с 24:22, но Левски се върна в мача и след като неутрализира още 3 мачбола взе гейма с 28:30. Това беше едва трети взет гейм в Суперлигата от ЦСКА, преди това единствено Пирин успя да вземе 2 гейма от шампионите, при загубата с 2:3 в Разлог.
В четвъртата част ЦСКА поведе с 6:1 и не изпусна преднината си до края 25:20 и шампионите продължават без загуба в Суперлигата.
В другия мач вторият Пирин Балканстрой разби вкъщи с 3:0 Черно море БАСК, след 25:20, 25:16, 25:18.