You are here:   Home Волейбол България Невeроятна Марица разби Левски и спечели турнира преди плейофите

Невeроятна Марица разби Левски и спечели турнира преди плейофите

Сряда, 29 Февруари 2012 18:35 Валентин Видолов

Женският волейболен отбор на Марица направи невероятен обрат на финалния турнир в София преди плейофите от Държавното първенство за жени. Маричанки започнаха ужасно турнира със загуба от ЦСКА с 1:3, но вчера победиха Спартак Варна и останаха в борбата за 1-то място.

Днес момичетата на Иван Петков разбиха Левски волей с 3:0 в отделните части 25:11, 26:24 и 25:22. А ЦСКА победи много трудно с 3:2 Спартак Варна и това помогна на Марица да излезе краен победител в турнира заради по-добрите си показатели. Маричанки нанесоха и първа загуба на Левски в първенството, след като до момента "сините" нямаха загуба през редовния сезон. Марица победи със същия резултат 3:0 Левски волей и във финала за Купата на България в началото на януари.

Така Марица завърши първи в първенството след редовния сезон и ще играе със Спартак Варна в 1/2 финалните плейофи. Левски и ЦСКА пък ще е другият полуфинал.

Снимка: Валентин Видолов/SportaBG.com