You are here:   Home Волейбол България Марица отново би с 3:1 Спартак Варна, Левски победи ЦСКА в инфарктен мач

Марица отново би с 3:1 Спартак Варна, Левски победи ЦСКА в инфарктен мач

Вторник, 06 Март 2012 20:07 Валентин Видолов

Марица започна чудесно плейофите в държавното първенство за жени и победи с 3:1 Спартак Варна пред пълните трибуни на пловдивската зала "Олимпиада".

Марица доминираше в първия гейм и го спечели с 25:21, втория Спартак дръпна със сериозна разлика, която беше от 4 до 8 точки, но все пак домакините успяха да се върнат в гейма и изравниха при 23:23, но все пак гостенките измъкнаха гейма с 25:23. В третия Марица нямаше абсолютно никакви проблеми и го взе с 25:18. В четвъртата част Спартак отново поведе със сериозна преднина, а при 15:11 геймът изглеждаше обречен за пловдивчанки в игра обаче се завърна разпределителката Цветелина Николова, която направи серия от сервиси и Марица поведе с 18:15. След това маричанки нямаха проблеми да затворят мача след 25:19.

Така Марица поведе с 1:0 в серията, а в петък е вторият мач във Варна, ако Спартак изравни ще се стигне до трети решителен мач в неделя отново в пловдивската зала "Олимпиада".

Левски волей победи ЦСКА с 3:2 в невероятно драматичен мач в другия плейоф. "Сините" започнаха ударно и поведоха с 2:0 (25:14, 25:18). Но ЦСКА бяха още по-убедителни в следващите две части и ги взеха с 25:14 и 25:13, но в тайбрека Левски успя да победи с 15:13.

В два от отложените мачове в Суперлигата днес КВК Габрово загуби у дома от Левски с 3:0 (25:21, 25:20, 25:21). В другата среща аутсайдера Ботев Луковит беше на крачка от сензацията срещу Арда в Луковит. След като поведоха с 2:0 (25:23, 25:20) гостите от Кърджали се отпуснаха и домакините успяха да доведат срещата до тайбрек след 25:22, 25:23, в тайбрека Арда победи с 15:12 и спечели мача.

Снимка: Валентин Видолов/SportaBG.com