Зенит Казан и Кан изиграха втория мач от Шампионската лига по волейбол днес, руснаците разгромиха като гостите във Франция Кан с 0:3 в отделните части 22:25, 20:25, 21:25.
Първата част гостите от Казан успяха да вземат гейма след 22:25, но гейма не мина никак леко за руснаците.
Втората част Зенит имаше предимство в нея и нямаше особени проблеми да я вземат след 20:25.
Третата част пък беше почти идентична на втората в нея Зенит Казан имаше предимство от 8 до 5 точки, а гейма завърши 21:25.
С тази победа Зенит поведе в група "А" на Шампионската лига, където е и българският ЦСКА, който утре гостува в Германия на Унтерхахинг. Фаворит в групата са руснаците, но ЦСКА има шанс да завърши втори и както през миналия сезон да играе 1/8 финал в лигата. Останалите мачове от Шампионската лига са утре, а в четвъртък Раднички и Нолико затварят първите мачове от груповата фаза на най-силният европейски клубен турнир. По-рано днес в мача на откриването на лигата Панатинайкос с Боян Йорданов в състава си загуби нещастно с 3:2 от вицешампиона през миналия сезон Динамо Москва.